Wracamy z kolejnym wielkim cyklicznym projektem poetyckim! Tym razem przyjrzymy się  gwiazdom, na tapecie bowiem Gwiazdozbiór Pegaza 2023, w edycji polsko-angielskiej z przekładem Izabeli Cudzik  – polskojęzycznych autorów oraz z przekładem Magdaleny Kapuścińskiej anglojęzycznych autorów.

Publikacja ukaże się jesienią, gdyż to właśnie wtedy Gwiazdozbiór Pegaza jest najbardziej widoczny na firmamencie polskiego nocnego nieba.

W projekcie mogą wziąć udział pełnoletni Autorzy:

a) polskojęzyczni zamieszkujący obszar Polski

b) anglojęzyczni zamieszkujący obszar Unii Europejskiej.

Publikacja jest uświetnieniem roku Kopernika.

Zasięg tematu wierszy od astrologii przez astronomię po aeronautykę.

Aby zgłosić się do udziału w najnowszym projekcie Fundacji Poetariat należy w terminie do 31 lipca, do godz. 15-tej, przesłać na maila redakacji fundacja.poetariat@gmail.com:

  • 2 wiersze (słowa klucze: meteory, konstelacje, układ solarny, kosmos, wszechświat, nieboskłon, astrologia, planety, zodiak, węzły karmiczne, tarot, astronautyka, ciała niebieskie, Droga Mleczna, galaktyka, słońce, księżyc, lot w kosmos,  byty niebieskie, ezoteryka, rozwój duchowy, koniunkcje, węzły, fizyka kwantowa, pegaz, portale). Żaden  z wierszy nie może przekroczyć 25 wersów.
  • 1 krótki biogram (max. 5 wersów formatu A4, znormalizowaną czcionką rozm. 12)
  • 1 zdjęcie portretowe (w dobrej rozdzielczości, z widoczną wyśrodkowaną  twarzą)

*W związku z bardzo dużym  zainteresowaniem projektem i ograniczeniem ilości uczestników redakcja zastrzega sobie prawo do wyboru tylko najbardziej dopasowanych do projektu utworów. Tylko ci Autorzy, którzy zostaną zakwalifikowani do projektu będą powiadomieni o tym fakcie mailowo.

**Udział w projekcie jest odpłatny w kwocie 350 zł. Na koszt składa się pakiet 10 szt. egzemplarzy autorskich (wraz z przesyłką kurierską na terenie Polski) i przekład utworów wraz z biogramem na język angielski.

***listę szczęśliwie zakwalifikowanych uczestników opublikujemy z początkiem sierpnia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *